Leczenie chirurgiczne zaburzeń erekcji - Gabinet urologiczny Warszawa /></p><p><img src=

Leczenie chirurgiczne zaburzeń erekcji

Obecnie w leczeniu chirurgicznym ED stosuje się 2 grupy metod:

  • chirurgię naczyniową, która  nie wykazuje dużej skuteczności
  • protezowanie prącia - stosuje się tu dwa typy protez - półsztywne i hydrauliczne. 

Protezy hydrauliczne to grupa urządzeń, zwykle wieloczęściowych, których usztywnienie można regulować w szerokich granicach. Po protezowaniu prącie zarówno w fazie zwiotczenia, jak i wzwodu wygląda naturalnie. Zabieg jest bardziej rozległy (z wyjątkiem protez jednoczęściowych - najnowszych), koszty protez wyższe, wyższa jest też awaryjność (oceniana na ok. 0,04–0,1 proc.). Są jednak bardziej fizjologiczne i dlatego chętniej wybierane zarówno przez chorych, jak i operatorów.

  • Proteza 3-częściowa składa się z 2 napełnianych zbiorników usztywniających ciała jamiste, zbiornika płynu wszczepianego w okolicy nadpęcherzowej i pompki przepychającej płyn ze zbiornika do części usztywniających, która z reguły wszczepiana jest do moszny.
  • Proteza 2-częściowa od poprzedniej różni się brakiem rezerwuaru płynu, jego rolę pełni zbiornik pompki.
  • Proteza 1-częściowa, najbardziej technicznie zaawansowana, w której rolę pompki pełni część dystalna, a rolę zbiornika płynu część proksymalna protezy. Zwiotczenie prącia uzyskuje się przez jego zagięcie w połowie długości. To najbardziej kosztowny rodzaj protezy, za to jej wszczepienie wymaga zabiegu o niewielkiej rozległości. Dodatkowym plusem jest to, iż często wystarczy wszczepić protezę tylko do jednego z ciał jamistych, by prącie odzyskało swą funkcjonalność. 

Konsultacje

Gabinet Urologiczny Dr Shlegel
ul. Kasprowicza 48
01-871 Warszawa

konsultacje
czwartek: 9:00 do 16:00
CAROLINA MEDICAL CENTER
ul. Pory 78
02-757 Warszawa