Operacyjna i mini-inwazyjna korekcja skrzywienia prącia /></p><p><img src=

Operacyjna i mini-inwazyjna korekcja skrzywienia prącia

Korekta skrzywionego prącia wykonywana może być w dwóch etapach lub podczas jednej operacji. Wybór metody operacyjnej jest ściśle uzależniony od rodzaju wady zewnętrznej i powodów jej powstania. Głównym celem zabiegu jest uzyskanie zadowalającego efektu anatomicznego oraz czynnościowego.
Wady zewnętrzne męskich narządów płciowych przyczyniają się do wielu złożonych problemów, które z kolei prowadzą do różnych dysfunkcji. Jednym z aspektów anomalii wyglądu prącia jest towarzyszące mężczyźnie poczucie mniejszej atrakcyjności, co przekłada się na problemy w kontaktach międzyludzkich.
Dlatego silną motywacją pacjentów poddających się tego typu zabiegom są, nie tylko korzyści zdrowotne, ale i te związane z ich samopoczuciem i kondycją psychiczną.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych technik zabiegowych jest plastyka ciał jamistych sposobem Nesbita. Operacja tą metodą polega na wycięciu „okienka" w otoczce białawej prącia po stronie przeciwnej do płytki wywołującej krzywiznę, a następnie poprzecznym zszyciu brzegów powstałej rany. Przed wykonaniem cięcia lekarz wywołuje tzw. sztuczny wzwód wlewem roztworu soli fizjologicznej. Chirurg zakłada specjalne szwy na przeciwległą stronę skrzywienia, które następnie po ok. 2 miesiącach obrastają nową tkanką, tworząc tym sposobem silny zrost trzymający skrzywienie. W wyniku zwężenia tej części prącia, gdzie nie ma zmian bliznowatych, następuje wyprostowanie penisa i – co dla sporej części mężczyzn jest głównym powodem wahania się nad wyborem tej metody – nieznaczne skrócenie członka. Efekt wyeliminowania krzywizny można osiągnąć również poprzez sfałdowanie osłonki białawej przy użyciu szwów. Mniej inwazyjną metodą jest wycięcie jedynie zewnętrznej warstwy osłonki białawej i zszycie jej, co prowadzi do wyprostowania prącia przez skrócenie zbyt długiej powierzchni członka i wytworzenia łączącej brzegi rany blizny.

Konsultacje

Gabinet Urologiczny Dr Shlegel
ul. Kasprowicza 48
01-871 Warszawa

konsultacje
czwartek: 9:00 do 16:00
CAROLINA MEDICAL CENTER
ul. Pory 78
02-757 Warszawa